SAMOSTATNÁ/-NÝ ÚČETNÍ A POMOCNÁ/NÝ ÚČETNÍ

Hledáme uchazeče na pozici samostatná/-ný účetní a pomocná/ný účetní.

Náplň práce

Samostatná/ný účetní
Jedná se o zpracování kompletní účetní agendy pro klienty společnosti. Konkrétně samostatná/ný účetní zajišťuje zaúčtování primárních dokladů až po výstupní informace pro klienta (reporting dle požadavků klienta), komunikaci s klientem v českém, německém nebo anglickém jazyce (jedná se o komunikaci o běžných záležitostech v rámci průběžné agendy, tzn. např. chybějící doklady, nejasnosti v dokladech apod.), zpracování daňových a jiných hlášení vycházejících z účetnictví, komunikaci s příslušnými úřady v rámci svěřené agendy (např. s finančním úřadem), případně zpracování dalších požadavků klienta (statistická hlášení, vystavování upomínek nebo faktur dle podkladů klienta apod.), přípravu roční účetní závěrky. Součástí agendy je také komunikace s kolegy z daňového oddělení v návaznosti na průběžné zpracování účetních dokladů a v rámci sestavení daňových přiznání dle podkladů z účetnictví.

Agenda je zpracovávána v součinnosti s vedoucím účetního oddělení.

Pomocná/ný účetní
Pomocná/ný účetní pomáhá při zpracování účetní agendy zkušenějším kolegyním a pracuje pod jejich vedením.

Obě pozice obsazujeme na plný, příp. i zkrácený úvazek s možným rozšířením na plný úvazek v budoucnu.

Naše preference

Požadujeme praxi v oblasti finančního účetnictví alespoň 2 roky, zkušenost a znalost mzdového účetnictví výhodou. Znalost německého jazyka na základní komunikativní úrovni (zejména psaná forma) nebo znalost angličtiny výhodou. Další výhodou je znalost účetního programu Pohoda. Očekáváme samostatnost, pečlivost, chuť do práce a dalšího osobního vzdělávání.

Benefity

Nabízíme zázemí stabilní společnosti s možností dalšího vzdělávání, příjemné pracovní prostředí v týmu zkušených účetních ve snadno dostupné a oblíbené lokalitě, týden dovolené navíc, 5 dní sickness, benefity v podobě stravenek, prémií a po dohodě možnost práce z domova.

KONTAKTUJTE NÁS!